RADocha

Temat: Dietetyka i Seks
Taki telewizyjny grubas od przyrządzania ciężkostrawnych potraw. Drugi grubas to Jacek Kuroń. Jest jeszzce jeden (albo był na Polsacie) Dopóki nie pokaże się w TV, jako prowadzący program kulinarny, jakiś chudy facet, dopóty te programy dla mnie nie będą wiarygodne. Tłusty kucharz to antyreklama dla TV!
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,16,6738301,6738301,Dietetyka_i_Seks.htmlTemat: Dietetyka i Seks
pajdeczka napisała: > Taki telewizyjny grubas od przyrządzania ciężkostrawnych potraw. > Drugi grubas to Jacek Kuroń. Jest jeszzce jeden (albo był na Polsacie) > Dopóki nie pokaże się w TV, jako prowadzący program kulinarny, jakiś chudy > facet, dopóty te programy dla mnie nie będą wiarygodne. Tłusty kucharz to > antyreklama dla TV! Proponuję wizytę u okulisty.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,16,6738301,6738301,Dietetyka_i_Seks.html


Temat: Dietetyka i Seks
Gość portalu: ws napisał(a): > pajdeczka napisała: > > > Taki telewizyjny grubas od przyrządzania ciężkostrawnych potraw. > > Drugi grubas to Jacek Kuroń. Jest jeszzce jeden (albo był na Polsacie) > > Dopóki nie pokaże się w TV, jako prowadzący program kulinarny, jakiś chudy > > > facet, dopóty te programy dla mnie nie będą wiarygodne. Tłusty kucharz to > > antyreklama dla TV! > Proponuję wizytę u okulisty. Jasne. Jak się waży 120 kg, to każdy poniżej 100 wydaje się szczupły, nieprawdaż?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,16,6738301,6738301,Dietetyka_i_Seks.html


Temat: kulinaria w publicznej tv
kulinaria w publicznej tv Zwracam się do Forumowiczów z prośbą o pomoc w następującej kwestii. Otóż wczoraj miałam potężny zgrzyt z zagorzałym przeciwnikiem Roberta Makłowicza, w dodatku takim, którego poglądy są jedynie słuszne (WRRRRR.....). Otóż na mój argument, że pomijając fakt, że nie wszystkim podoba się sposób, w jaki pan Makłowicz przygotowuje potrawy, to jednak, należy mu przyznać, że jego program był jednym z pierwszych (i tego nie jestem już 100% pewna)w ogólnopolskiej, ogólnodostępnej telewizji, bo rzecież njie wszyscy mają kablówkę, czy satelitę, który prezentuje zwyczaje kulinarne różnych naródów, różnice regionalne kuchni polskiej. Oczywiście usłyszałam, że były takie programy - a ja się nie znam. Były programy ('dużo lepsze" oczywiście) produkcji bodajże angielskiej. I PYTANIE: Jeśli były, to jakie???? Chodzi mi o programy typu Smaki Francji, czy Smaki Włoch (albo coś w tym stylu, dokładnego tytułu nie pamiętam) pokazywane na kanale Travel, ale musiały by być pokazywane w: TVP, TVP2, TVP3, TVP POLONIA, TVN, Polsat. Wiem, ze obecnie jest Makowicz, Okrasa p. Rusak w magazynie Ostoja (dział kuchnia myśliwska) TVP; Kurt Scheller, Domowa Kawiarenka, Polsat; Pascal TVN był; Gotuj z Kuroniem, p. Rusak o kuchni polskiej...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,77,26741366,26741366,kulinaria_w_publicznej_tv.html


Temat: Polskie i zagraniczne programy kulinarne w TV
Mało oglądam tv. Najlepszą porą na ogladanie programów kulinarnych jest dla mnie niedzielne południe dlatego kojarzę z dawnych czasów Kuronia(do w początkach tvn jego program był nadawany właśnie wtedy, a ja ... jej program jest dla mnie inspiracją. Nie musze zapisywać skrzętnie przepisu, wystarczy mi pomysł. Ze 3 lata temu ogladałam na jakimś podróżniczym kanale programy o kuchniach Wschodu. Ciekawy prowadzący zainspirował mnie i uczę sie tajszczyzny:) Kiedyś tez natknęłam sie na programy o słodkościach prowadzone przez "pana w okularach";)(Polsat?), ale jako,że nie lubie słodkości nie ogladałam zbyt uważnie.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,77,89241847,89241847,Polskie_i_zagraniczne_programy_kulinarne_w_TV.html


Temat: A co z tym Schellerem na Polsacie???
Dokładnie to samo pytanie chciałam zadać. Od 13.30 czekałam na Kurta. Miał być o 13.45. Tak było w programie TV, a także w programie telegazety Polsatu. O 13.44 na chwilę wyszłam i 3 minuty później gdy wróciła w TV nie było Kurta, tylko jakaś bzdra o reklamach. Czy ktoś wie, dlaczego nie było tego programu kulinarnego? I kiedy będzie?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,77,15507406,15507406,A_co_z_tym_Schellerem_na_Polsacie_.html


Temat: Malma i Luigi Veronelli
Luigi Veronelli byl czlowiekiem, ktory nauczyl Wlochow jesc, a takze wiedziec co jedza. Zmarl niedawno. Ja pamietam go / oprocz oczywiscie TV wloskiej / z programu kulinarnego Polsatu. Byl gosciem Michela...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,77,18453502,18453502,Malma_i_Luigi_Veronelli.html


Temat: Telewizja w Poznaniu też zwalnia. Kogo?
No a ja widzę, że owszem, są informacje z regionu, ale - spójrz na ramówkę. W tej chwili praktycznie cały program składa się z prognozy pogody i wiadomości. A gdzie są (re)transmisje z wielkopolskich wydarzeń kulturalnych, koncertów mniejszych i większych? Gdzie są filmy dokumentalne i fabularne tworzone w Wielkopolsce lub o Wielkopolsce? Gdzie publicystyka, programy bo ja wiem - kulinarne stricte wielkopolskie? Na prawdę, jest tvpinfo i szereg stacji komercyjnych. TV regionalna powinna "dbać" o promocje regionalności. Jeśli ma to być taki 18 godzinny Teleskop przerywany reklamami i ew. prognozą pogody, to skomercjalizować to w cholere, nazwac teleskop tv i jaso określić, że to taki lokalny Polsat News. Ale nie wywnętrzać się w o misji i nie wiadomo jakich wartościach - już dawno temu...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,67,99204215,99204215,Telewizja_w_Poznaniu_tez_zwalnia_Kogo_.html


Temat: ogladaliście "Kuchnie z Okrasą"?
Zgadzam się z przedmówcami. Goście w tym programie zachowują się beznadziejnie [oglądałam kilka odcinków, łącznie z ostatnim - Szymonem Majewskim]. Ci goście udają lub naprawdę nic nie wiedzą o gotowaniu i próbują z tego zrobić clou programu oraz prezentować to na tzw. luzie, ale wyczuwa się w ich zachowaniu sztuczność, co przynosi efekt całkiem przeciwny, czyli sztywność. Goście robią takie wrażenie, że gadają byle co, bo oczekuje się od nich, że będą coś mówić w tej audycji. Plotą „trzy po trzy”, a na pewno nic nie wnoszą do programu, bo na prezentowanie ich ignorancji i nieudolności jest zbyt mało czasu w tej audycji. Program – jako stricte kulinarny – mija się z zamierzonym celem, bo widz zamiast czerpać z niego wiedzę na tematy kulinarne – denerwuje z powodu nieciekawych występów gości, co oczywiście go rozprasza i umniejsza wartość głównego wątku. Jeśli zaś ma to być program rozrywkowy, to jako kabaret też jest kiepski – dowcipy gości [z w/w powodów] są mało śmieszne. Mnie również razi to, że Pan Okrasa [lub ktoś inny, kto jest autorem programu ... ?] sposób prezentacji składników do potraw – ściągnął żywcem z „Domowej Kawiarenki” – programu, który dużo wcześniej zaistniał w TV [w Polsacie]. Mam takie skojarzenia, gdy zapowiada: „do przygotowania ... będę potrzebował” oraz sposób ich prezentacji [składników potrawy] odbywa się ... ciekawostki o historii potrawy – lub produktu, czy też podaje praktyczne rady odnośnie ich wyboru, sposobu zastosowania, itp. W „Kawiarence” też występuje formuła z gościem programu, ale goście nie przeszkadzają w czasie przygotowywania deserów, tak jak to jest u Karola Okrasy, czy też u historycznego już J.Kuronia. Pod koniec programu goście degustują przygotowany przez Mistrza deser ... i ich komentarze – jeśli ... [czytałam występujące w poprzednich wątkach pochwały, jak i krytyczne uwagi na temat R.Makłowicza, J.Kuronia, i innych prezenterów kulinarnych], ale naprawdę ten program jest wyjątkowy, bo desery, które są prezentowane w „Kawiarence” ... Krakowa]. A ponadto, w programie podawane są BARDZO DOKŁADNE RECEPTURY, SZCZEGÓŁOWO WYJAŚNIANE SĄ KOLEJNE CZYNNOŚCI W CZASIE PRZYGOTOWANIA I WYSTĘPUJE W NIM CAŁE MNÓSTWO BARDZO PROSTYCH I PRAKTYCZNYCH PORAD. Zawsze uważałam, że dokładność i znajomość technologii przy wykonywaniu potraw ma zasadnicze znaczenie [głównie w przypadku ciast] i gwarantuje udany efekt – o czym świadczy ten program. Myślę też, że mając już dość duże doświadczenie w kuchni, program ten można oglądać z zainteresowaniem, ponieważ potwierdza wcześniejsze doświadczenia, a jednocześnie dostarcza nowych pomysłów - np. przepisy na inne wersje znanych ciast lub oryginalne sposoby zastosowania ... Program naprawdę godny polecenia.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,77,9957404,9957404,ogladaliscie_Kuchnie_z_Okrasa_.html